DARMOWA DOSTAWA POWYŻEJ 150zł *

Opalanie natryskowe a depilacja

Opalanie to popularny sposób na pogłębienie koloru skóry i uzyskanie promiennego, muśniętego słońcem wyglądu. Opalanie natryskowe stało się bardzo popularne w ostatnich latach, ponieważ zapewnia efekt opalenizny bez szkodliwych promieni słonecznych. Ale jedną z rzeczy, których wiele osób nie bierze pod uwagę, gdy decydują się na opalanie natryskowe, jest kwestia usuwania włosków. Często pojawia się pytanie, czy można wykonywać depilację laserową lub depilację woskiem po opalaniu natryskowym. Jeśli zastanawiasz się, jak i kiedy usunąć włoski przed i po opalaniu natryskowym, czytaj dalej, aby poznać kilka porad i wskazówek. W tym wpisie omówimy, czy jest to bezpieczne i jakie są zalecenia.

Czym jest depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to zabieg, który polega na usunięciu niechcianego owłosienia za pomocą impulsów świetlnych. Światło emitowane przez laser jest pochłaniane przez melaninę, która znajduje się we włosach. To powoduje, zniszczenie mieszka włosowego, co uniemożliwia ponowne jego wzrost. Depilacja laserowa jest skuteczna i trwała, ale wymaga kilku zabiegów, aby osiągnąć pożądany efekt.

Kiedy depilacja przed zabiegiem opalania natryskowego?

Woskowanie, golenie i depilacja są dobrymi sposobami na usunięcie włosów przed opalaniem, chociaż woskowanie i depilacja są lepsze, ponieważ usuwają włosy od nasady i mogą zapewnić długotrwałe rezultaty. Depilację woskiem należy przeprowadzić około 2-3 dni przed zabiegiem. Golenie się maszynką wskazane jest na dobę przed zabiegiem, a w przypadku wrażliwej skóry, nawet dwa dni przed. Pozwala to uniknąć stosowania preparatu na podrażnioną po goleniu skórę, co może powodować dyskomfort i przedostanie się preparatu w rozszerzone pory.

Czy można wykonywać depilację laserową po opalaniu natryskowym?

Depilacja od razu po zastosowaniu opalania natryskowego nie jest zalecana, może ona zetrzeć preparat stosowany podczas zabiegu, przez co zmniejszyć trwałość opalenizny, a nawet spowodować powstanie plam lub linii. Z tego właśnie powodu powinno się odczekać około 14 dni, czyli do momentu aż opalenizna całkowicie zejdzie ze względu na to ze preparat może przyblokować wiązkę lasera i spowodować, że depilacja będzie nieefektywna. Do tradycyjnego golenia nie stosujemy ciężkich pianek, zalecany jest płyn do higieny intymnej lub lekki żel.

Wrażliwa skóra po opalaniu natryskowym

Zgodnie z zaleceniami większości specjalistów, nie powinno się wykonywać depilacji laserowej bezpośrednio po opalaniu natryskowym. Preparaty do opalania Aura Sun mają dopracowany skład i posiadają wiele witamin, które odżywiają i nawilżają skórę. Tworzą one delikatną warstwę na skórze, która ulega ścieraniu, dlatego aby cieszyć się opalenizną dłużej należy traktować ją delikatnie, aby preparat się nie starł.

Czy można wykonywać depilację woskiem po opalaniu natryskowym?

Podobnie jak w przypadku depilacji laserowej, nie zaleca się wykonywania depilacji woskiem tuż po opalaniu natryskowym. Woskowanie może spowodować podrażnienie, zaczerwienienie i miejscowe starcie preparatu. Zaleca się poczekać kilka dni po zabiegu opalania natryskowego przed wykonaniem depilacji woskiem.

Ciesz się idealną opalenizną dłużej

Dbanie o efekty opalenizny zaczyna się jeszcze przed zabiegiem, czy to przez zadbanie o to by przeprowadzić depilację w odpowiednim czasie przed zabiegiem, czy dbając o ogólną kondycję skóry. Opalenizna znacznie lepiej wygląda gdy skóra jest gładka, pozbawiona podrażnień i zadbana. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu i wiedzy możesz mieć pewność, że Twoja opalenizna w sprayu będzie równomierna i nieskazitelna.

Opalanie natryskowe i depilacja laserowa oraz woskiem to skuteczne sposoby na poprawę wyglądu skóry. Oba zabiegi, i opalanie natryskowe i depilacja, są bezpieczne, pod warunkiem, że są przeprowadzane przez wykwalifikowanych specjalistów z użyciem odpowiednio dobranych kosmetyków i urządzeń. Należy jednak pamiętać, że przed zabiegami należy przestrzegać określonych zasad, aby uniknąć podrażnień skóry, a po zabiegu odpowiednio dbać o skórę, aby opalenizna utrzymała się dłużej.

FAQ

Czy opalanie natryskowe jest bezpieczne dla skóry?

Tak, opalanie natryskowe jest bezpieczne, pod warunkiem, że jest wykonywane przez profesjonalistów z użyciem odpowiednio dobranych kosmetyków takich jak kosmetyki Aura Sun. Nasze preparaty są bezpieczne bo mają naturalne DHA, witaminy w składzie oraz aloes.

Czy depilacja laserowa wpływa na opaleniznę?

Tak, depilacja laserowa może wpłynąć na opaleniznę skóry, dlatego przed zabiegiem należy unikać opalania naturalnego lub w solarium przez co najmniej 2 tygodnie. Po zabiegu depilacji laserowej należy też unikać opalania natryskowego przez co najmniej tydzień.

Czy depilacja woskiem wpływa na opaleniznę?

Nie, depilacja woskiem nie wpływa na opaleniznę skóry. Jednak warto pamiętać, że przed zabiegiem depilacji należy unikać opalania naturalnego lub w solarium przez co najmniej 24 godziny, aby uniknąć podrażnienia skóry.

Wyślij